Skip to main content

Psie łapki są narażone na działanie czynników zewnętrznych zarówno zimą, jak i latem. Opuszki łap to miejsce wrażliwe i bardzo podatne na uszkodzenia, stąd niezbędna jest ich pielęgnacja i ochrona. Mrozy i upały mogą utrudniać swobodne przemieszczanie się zwierzaka i pozbawiać go chęci do zabawy, dlatego sprawdź, jak zadbać o łapy psa zimą i latem i zapewnić mu komfort życia w skrajnych temperaturach.

Jak zadbać o łapy psa zimą i latem?

Psi przyjaciele, tak jak my chętnie korzystają z uroków różnych pór roku. Jednak to my właściciele jesteśmy zobowiązani, aby pamiętać, że ich łapki wymagają odpowiedniego przygotowania dopasowanego do panujących warunków pogodowych. Zima i lato dla psich łapek to duże wyzwanie, dlatego niezbędna jest im pomoc.

Ochrona i pielęgnacja łap ma duże znaczenie, gdyż łapy psa pełnią funkcje ochronne i amortyzujące. Łapki są również silnie unerwione, przez co wszelkie skrajne zmiany temperatury dają się im we znaki. Mimo tego, że opuszki łap uodporniły się na optymalne warunki atmosferyczne, to brak pielęgnacji może przyczynić się do powstawania mikrourazów, infekcji i pęknięć, które będą powodować dyskomfort u psa.

Ochrona łap psa zimą

Jak dbać o opuszki łap zimą? Przede wszystkim należy zabezpieczyć je przed śniegiem, lodem i solą. Żeby ochronić łapy psa przed odmrożeniem, należy działać zawczasu. Dlatego każdy właściciel powinien posiadać preparat ochronny do łap dla psów i nakładać go zanim pies zetknie się z mrozem. Spacery są ważnym elementem życia psa, jednak na czas zimy warto skrócić ich czas, ale zwiększyć częstotliwość. W taki sposób łapy psa nie będą narażone na długie oddziaływanie niskiej temperatury.

W kwestii ochrony łap psa zimą, istotny jest nie tylko czas przebywania na mrozie, ale również miejsce. Zwróć uwagę, że chodniki, alejki w parku i drogi są posypane solą, co ułatwia poruszanie się ludziom, jednak dla psich łapek okazuje się bardzo szkodliwe.

Sól i piasek, które dostają się do poduszek łap potęgują ból i zwiększają ryzyko mikrouszkodzeń. Dlatego po spacerze zimą powinno się umyć łapy psa, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Po czym należy posmarować opuszki łap celem zregenerowania i natłuszczenia skóry.

Ochrona łap psa latem

Wielu właścicieli psów zapomina, że rozgrzany asfalt czy piasek mogą powodować oparzenia na łapkach, a te skutecznie utrudniają poruszanie się czworonogom. Jak dbać o opuszki psa latem? Najlepiej byłoby unikać rozgrzanych powierzchni, natomiast gdy jest to nieuniknione, warto zabezpieczyć łapy psa przed planowanym spacerem.

Choć psie łapki są odporne na wszelakie warunki atmosferyczne, to należy pamiętać, że nie będą one w stanie znieść więcej niż my. Każdorazowo możesz ocenić temperaturę podłoża przykładając do niej dłoń, jeżeli po 5 sekundach odczuwasz dyskomfort i parzenie, Twój pies będzie czuć to samo.

Preparat do pielęgnacji ma za zadanie chronić łapy psa latem, nawilżać je i zmiękczać, poprzez tworzenie cienkiego filmu na skórze – z tego powodu może okazać się zbawienny podczas letnich wycieczek czy urlopu z psem, jak również podczas codziennych spacerów w upale.

Jaki preparat wybrać, żeby ochronić łapy psa podczas mrozu i upałów?

Ochrona łap psa zimą i latem to krok, który powinien na stałe zagościć w pielęgnacji psa. Pamiętaj, że preparaty ochronne nie tylko zabezpieczają łapy, ale również wspierają ich regenerację, dzięki czemu można je stosować zarówno przed, jak i po spacerze.

POLISEPT® VET REGENERATION to hipoalergiczny żel silikonowy, który jest przeznaczony do ochrony i pielęgnacji poduszek łap zarówno psów, jak i kotów. Szczególne właściwości żelu silikonowego sprawiają, że spełnia on funkcję ochronną niezależnie od pory roku. Preparat ochronny zwiększa ilość wody w naskórku poduszek łap i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto zmiękcza i uelastycznia skórę, co przyczynia się do pielęgnacji łapek.

Pozostawiając cienki ochronny film na skórze, POLISEPT® VET REGENERATION doskonale chroni przed powstawaniem pęknięć na poduszkach łap. Specjalistyczny preparat do łap dla psów to także wsparcie regeneracji nabłonka po odmrożeniach i oparzeniach – z nim dbanie o łapy psa zimą i latem staje się o niebo prostsze i skuteczniejsze.