Skip to main content

Ryc. 1. Gdy dochodzi do zranienia, w obrębie rany powstaje biofilm bakteryjny, który stanowi istotną przeszkodę w gojeniu rany.

Ryc. 2. Nanoszenie Polisept Vet Spray na ranę i otaczające tkanki, zapewnia skuteczne usuwanie biofilmu bakteryjnego i zwalczanie zakażeń bakteryjnych.

Preparat można również wykorzystać do tworzenia opatrunków wilgotnych w postaci zwilżonych kompresów.

Ryc. 3. Aplikacja żelu na ranę przyspiesza i usprawnia proces gojenia się rany.

Polisept Vet Wound Gel zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności w ranie i zabezpiecza ranę przed zakażeniem z zewnątrz.

Ryc. 5. W przypadku konieczności zmiany opatrunku przyschnięty opatrunek należy intensywnie zwilżyć płynem Polisept Vet Spray.

Należy odczekać do momentu, gdy opatrunek będzie można delikatnie usunąć w taki sposób, aby nie uszkodzić rany (zwykle opatrunek daje się usunąć po kilku minutach).

Ryc. 4. Stosowanie żelu Polisept Vet Wound Gel z opatrunkiem wtórnym wspomaga leczenie ran.

Preparat oczyszcza rany z zanieczyszczeń biologicznych (produkty przemiany materii, toksyny) powstających w trakcie gojenia się rany i przyspiesza proces odtwarzania naczyń krwionośnych w obrębie rany.

Ryc. 6. W codziennej higienie rany i pielęgnacji ran pooperacyjnych oraz szwów chirurgicznych preparat Polisept Vet Spray należy nanosić bezpośrednio na ranę. Czynność powtarzać kilka razy w ciągu dnia.